Onderscheidingen: verschil tussen versies
Uit BoemelWiki
| Regel 25: | Regel 25: | ||
| [[Bestand:Jeugdorde.PNG |100px | left | thumb| link={{filepath:Jeugdorde.PNG}}]] || Jeugd Orde|| De Jeugd Orde is ingesteld in 2022 voor kinderen tot 16 jaar. Deze onderscheiding wordt uitgereikt door de Prins op advies van het BAK bestuur. Een persoon kan meerdere malen de Jeugd Orde ontvangen doch tussen de uitreikingen dient een termijn van tenminste 3 jaar te zitten. | | [[Bestand:Jeugdorde.PNG |100px | left | thumb| link={{filepath:Jeugdorde.PNG}}]] || Jeugd Orde|| De Jeugd Orde is ingesteld in 2022 voor kinderen tot 16 jaar. Deze onderscheiding wordt uitgereikt door de Prins op advies van het BAK bestuur. Een persoon kan meerdere malen de Jeugd Orde ontvangen doch tussen de uitreikingen dient een termijn van tenminste 3 jaar te zitten. | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Bestand:Huisorde.PNG |100px | left | thumb| link={{filepath:Huisorde.PNG}}]] || | + | | [[Bestand:Huisorde.PNG |100px | left | thumb| link={{filepath:Huisorde.PNG}}]] || Huisorde|| De Huisorde is in 1966 ingesteld. Zij wordt door de Prins uitgereikt aan diegenen die hij daartoe uitverkiest en/of op advies van de Major Domus. Aan de Huisorde zit het voorrecht verbonden om ten alle tijden bij de Prins die hem uitreikte aan te mogen bellen. |
|} | |} | ||
Versie van 3 aug 2025 09:40
Vanaf 1966 reikt de BAK onderscheidingen en waarderingen uit. Op deze pagina een overzicht van actuele en historische onderscheidingen en waarderingstekens.
Actuele onderscheidingen tekst
| Onderscheiding | Beschrijving | |
|---|---|---|
| Gouden Boemel | De Gouden Boemel is de allerhoogste onderscheiding die de BAK kent. Drager ervan is Commandeur in de Orde van de Gouden Boemels. Ze wordt toegekend door het BAK-bestuur. De Boemeldoncker die deze onderscheiding krijgt, treedt daarmee toe tot het Broederschap van de Gouden Boemels. De Société Generale de Fraternité et Egalité du Locomotive d’or Brotherhood of the Golden Locomotive at Boemeldonck Bruderschaft der Goldene Locomotive in Boemeldonck. De onderscheiding is in 1971 ingesteld. Een persoon kan slechts eenmaal in het leven deze onderscheiding ontvangen. Klik op de link voor een overzicht van de Goudenboemels: Gouden_Boemel | |
| Zilveren Speld | Personen die zich op een uitzonderlijke wijze langdurig en op diverse gebieden hebben ingezet voor het Boemeldoncks Karnaval kunnen als eerbewijs voor bewezen diensten in aanmerking komen voor de zilveren draagspeld. De uitreiking kan zowel binnen- als buiten het karnavalsseizoen plaatsvinden.
Een persoon kan slechts eenmaal in het leven deze onderscheiding ontvangen. De onderscheiding is in 2013 ingesteld. Klik op de link voor een overzicht van de Goudenboemels: Zilveren_Speld | |
| Grootorde met Kruis | Vanaf 2013 stelt de Prins jaarlijks op 11/11 bovengenoemde onderscheiding in. Zij wordt uitgereikt door de Prins, op advies van het BAK-bestuur en met instemming van de kapitein van de raad van elf, de hofkapelmeester en de Major Domus. Een persoon komt in aanmerking voor het Grootkruis indien hij/zij tenminste 5 jaar eerder de Grootorde van Boemeldonck heeft ontvangen. Een persoon kan slechts eenmaal in zijn/haar leven het Grootkruis ontvangen. | |
| Grootorde | De Grootorde is ingesteld in 1967. Hiervan worden er jaarlijks maximaal elf uitgereikt. Dit aantal wordt maar zelden gehaald. Dit geeft aan hoe exclusief deze onderscheiding is. De Grootorde wordt uitgereikt door de Prins, op advies van het BAK bestuur en met instemming van de Major Domus, Hofkapelmeester en de Kapitein van de Raad van Elf. Een persoon kan slechts eenmaal in het leven deze onderscheiding ontvangen. | |
| Uitzonderlijke Huisorde | De Uitzonderlijke Huisorde is in 2023 ingesteld. BAK-medewerkers die ten minste 5 jaar aaneengesloten deel uitmaken van het Prinselijk Gevolg kunnen in aanmerking komen voor deze onderscheiding. | |
| Speciale Bijzondere Huisorde | De Speciale Bijzondere Huisorde is in 2022 ingesteld. BAK-medewerkers die elf jaar (of een veelvoud daarvan) deel uitmaken van het Prinselijk Gevolg komen in aanmerking voor deze onderscheiding, waarop vermeldt is het aantal jaren dat de medewerker onderdeel van het Prinselijk gevolg uitmaakt. | |
| Bijzondere Huisorde | De Speciale Bijzondere Huisorde is in 1974 ingesteld. Deze onderscheiding wordt naar goeddunken van de Prins en/of op advies van de Major Domus uitgereikt. De onderscheiding kan alleen aan leden van het Prinselijk Gevolg uitgereikt worden | |
| BAK-Orde | De BAK orde is ingesteld in 1966 en heette oorspronkelijk de Orde van de Beekse Zandhazen. In een later stadium werd hij Boemelorde genoemd, sinds 1974 gebruiken we de naam BAK orde. Deze wordt uitgereikt door de Prins op advies van het BAK bestuur. Een persoon kan meerdere malen de BAK-orde ontvangen doch tussen de uitreikingen dient een termijn van tenminste 5 jaar te zitten. | |
| Jeugd Orde | De Jeugd Orde is ingesteld in 2022 voor kinderen tot 16 jaar. Deze onderscheiding wordt uitgereikt door de Prins op advies van het BAK bestuur. Een persoon kan meerdere malen de Jeugd Orde ontvangen doch tussen de uitreikingen dient een termijn van tenminste 3 jaar te zitten. | |
| Huisorde | De Huisorde is in 1966 ingesteld. Zij wordt door de Prins uitgereikt aan diegenen die hij daartoe uitverkiest en/of op advies van de Major Domus. Aan de Huisorde zit het voorrecht verbonden om ten alle tijden bij de Prins die hem uitreikte aan te mogen bellen. |
Waarderingstekens
Voor Boemeldonckers met een grote verdienste voor de Prinsenbeekse gemeenschap: de Boemeldoncker
